Projekt UE | Zamek Kliczków Osiecznica

GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Tylko u nas śniadanie wliczone w koszt rezerwacji pokoju

Pakiety Podaruj prezent Poznaj Zamek

Wydarzenia

Czytaj dalej »

Projekt UE

 

Uprzejmie informujemy, że został zrealizowany projekt inwestycyjny  pod nazwą „Modernizacja dwóch zabudowań folwarcznych pod zamek w Kliczkowie”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013, Priorytet nr 1 Schemat 1.1 D1 a Dotacje inwestycyjne dla MŚP zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 9 857 524,93 PLN. Wydatki kwalifikowane: 8 000 000 PLN. Dofinansowanie projektu wynosi 3 192 000 zł, w tym 2 713 200 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 478 800 zł z budżetu państwa.

Folwark Książęcy znajduje się w dorzeczu rzeki Kwisy. Obiekt przyciąga spragnionych kontaktu z naturą i odpoczynku od miasta. Zabudowa zrewitalizowanego dziś folwarku usytuowana została na północ od Zamku Kliczków, tuż obok kościoła parafialnego.

Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu to prawie 10 mln złotych.

Pierwsi goście zostali zakwaterowani w Folwarku Książęcym w maju. To właśnie wtedy zakończyła się adaptacja dwóch budynków: stodoły oraz obory.  Do dyspozycji gości oddanych zostało 93 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, wielofunkcyjna i doskonale wyposażona sala konferencyjna.

Zamek łączy w sobie zalety przytulnego, oddalonego od cywilizacji ośrodka wypoczynkowego z wysokimi standardami funkcjonalności oraz komfortu. Na parterze obiektu znajdą się pokoje zaprojektowane z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Folwark posiada także udogodnienia dla matek z małymi dziećmi.

Zamek jest miejscem zarówno na dłuższy jak i weekendowy pobyt a także spotkania towarzyskie, wycieczki edukacyjne, warsztaty, plenery, obozy jeździeckie czy wyjazdy integracyjne. Przy Zamku znajduje się stadnina koni z ujeżdżalnią, która oferuje wiele atrakcji:od nauki jazdy poprzez konne przejażdżki po szlakach leśnych aż do wycieczek bryczką po okolicy.

Obok centralnego budynku zamku goście mogą zobaczyć suszarnię owoców i lokalnych grzybów oraz oryginalny piec chlebowy. Wokół tych atrakcji powstaną zadaszone miejsca biesiadne, idealne na imprezy plenerowe połączone z poznawaniem tajników przygotowywania regionalnych specjałów. Planowane jest także organizowanie warsztatów ludowego rękodzieła artystycznego, na których będzie można własnoręcznie ulepić gliniany garnek albo miskę.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij