Trasy motocyklowe

GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY!

Tylko u nas śniadanie wliczone w koszt rezerwacji pokoju

Pakiety Podaruj prezent Poznaj Zamek

Wydarzenia

Czytaj dalej »

Trasy motocyklowe

Trasy motocyklowePrezentujemy Państwu wyjątkową trasę motocyklową polsko-niemieckim pograniczem.

Chcemy zaprezentować szereg atrakcji czekających na obszarze przygranicznym, który umownie możemy nazwać Borami Dolnośląskimi. Wydany atlas zbiorczo podsumowuje najciekawsze miejsca oraz ciekawostki z regionu. Dowiecie się z niego Państwo, gdzie warto spróbować naprawdę świetnego piwa, który zamek odwiedzić, by zjeść niezwykły stek z jelenia, a o który folwark zahaczyć, by niedrogo a komfortowo się przenocować; które miasto jest prawdziwym europejskim zagłębiem ceramicznym, a gdzie obejrzymy po drodze architektoniczną ciekawostkę regionu, czyli charakterystyczne domy przysłupowe.

A wszystko to do zwiedzenia motocyklem po lokalnych drogach (prawie 400 km tras) otoczonych fantastyczną przyrodą Borów Dolnośląskich!

Naszą trasę motocyklową pograniczem polsko niemieckim w obszarze powiatów – Bolesławieckiego oraz Görlitz rozpoczynamy od miasta Görlitz. Oczywiście jest to miejsce umowne albowiem rozpocząć przejazd można w każdym innym miejscu. Trasa przebiegać będzie pograniczem przez trzy powiaty – Bolesławiecki, Zgorzelecki oraz Görlitz. Łączna długość to ok. 400 km.
Przejazd można rozłożyć na dwa do pięciu dni ze względu na ilość atrakcji które warto po drodze zobaczyć. Główną atrakcją regionu są oczywiście obszary przyrodnicze Borów Dolnośląskich. Dla smakoszy piwa polecam browary z miasta Görlitz. Natomiast miłośnikom sztuki użytkowej ceramikę bolesławiecką której urok docenił cały świat od Japonii po Stany Zjednoczone Ameryki. Miłośnikom turystyki aktywnej polecam Zamek Kliczków w którym znajdziecie Państwo ofertę na każdą kieszeń w Zamku lub Folwarku Książęcym. Planując trasę starałem się unikać tras szybkiego ruchu, autostrad czy dróg krajowych. Nie chodzi przecież o to aby przelecieć ten wspaniały region ale aby nacieszyć się krajobrazem, zapachami i wiatrem wciskającym się wszystkimi możliwymi szparami pod kask.

 
 
 
Widok całej trasy motocyklowej


 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij