Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody 19.10.2019


Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody | Zamek Kliczków | 19.10.2019

W dniu 19.10.2019 zapraszamy Państwa serdecznie na Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody w ramach cyklu Mistrza Borów Dolnośląskich
i nagrody Zamku Kliczków, które odbędą się na terenie Zamku Kliczków.


Skoki– opis dyscypliny:

Skoki przez przeszkody jakie są wszyscy wiedzą. Jest to jedna z najbardziej popularnych i medialnych dyscyplin jeździeckich, z roku na rok przyciągająca coraz większą ilość widzów oraz nowych adeptów. Ale czy napisanie, że polega na pokonaniu przeszkód ustawionych na placu konkursowym zwanym parkurem w jak najlepszym czasie i bez tzw. zrzutek wystarczy?


Od lat obserwujemy zmagania jeźdźców podczas zawodów w skokach przez przeszkody, na różnych poziomach. I za każdym razem odkrywamy piękno tego sportu na nowo.


Zaczynając od wjeżdżającej pary. Zarówno jeździec jak i koń wyglądają niezwykle elegancko. Wszystko ma swoje miejsce, jest idealnie dopasowane i kolorystycznie dobrane. Puszyste ogony, pięknie zaplecione grzywy, błyszcząca sierść. Estetyczna uczta dla oczu.


Ile jednak można zobaczyć obserwując przejazd danej pary, która w niespełna 60 sekund pokonuje parkur? Pierwsze co przychodzi mi na myśl to siła
i odwaga. Wysokości jakie pokonują konie na najwyższym poziomie zapierają dech w piersiach. Jakąż siłą musi dysponować to pełne gracji zwierzę, aby się tak wznieść.


Warto zagłębić się w tajniki tej dyscypliny, aby zrozumieć ile pracy oraz serca trzeba włożyć, abyśmy my – widzowie mogli zobaczyć taki efekt końcowy.


Powyższy opis pochodzi ze strony: www.pzj.pl/sport/skoki

Zapraszamy!

Zadzwoń! 75 734 0 700

Napisz! recepcja@kliczkow.com.pl