Stajnia Książęca

Stajnia Książęca

Historia Zamku Kliczków ma swój początek w XIII wieku. Od wieków obiekt ten związany jest z końmi. Sprzyja temu urokliwe położenie przy rzece Kwisa. Przejażdżki konne w takim otoczeniu to niezapomniane przeżycie oraz świetny sposób na oderwanie się od codzienności i zbliżenie się do przyrody.

Nauka jazdy na koniu w Stajni Książęcej


Lekcje jazdy konnej to nie tylko okazja do zdobycia nowej wiedzy, nabrania doświadczenia, ale także czas, który może pomóc
w odkryciu lub w pielęgnowaniu pasji do koni. Osoby, które chcą uciec od zgiełku codzienności, mogą wynająć również pokój w Zamku i jeszcze lepiej wczuć się panującą tu atmosferę.


Nauka jazdy na koniu może dostarczyć wiele pozytywnych wrażeń. Stajnia Książęca oferuje m.in.:

  • wycieczki konne w terenie, przejażdżki bryczką, wozem konnym oraz jazdę w zastępie
  • indywidualny kurs jazdy konnej,
  • jazdę konną na placu
  • rajdy konne leśnymi duktami
  • specjalnie z myślą o najmłodszych została przygotowana jazda konna dla dzieci oraz nauka siodłania i oporządzania koni
  • hipoterapię
  • a także wycieczki konne z ogniskiem nad rzeką Kwisa

Rajd konny w dorzeczu Kwisy – dla kogo?

Rajdy konne po malowniczej okolicy to idealny pomysł dla osób, które szukają kontaktu z koniem oraz chcą w pięknym otoczeniu spędzić swój wolny czas. W przypadku najmłodszych jazda konna dla dzieci to idealna alternatywa dla tradycyjnych zajęć pozaszkolnych. Dzieci nie tylko spędzają czas w sposób aktywny, ale także uczą się samodzielności, obowiązkowości, szacunku dla zwierząt i otaczającej ich przyrody.

Stajnia Książęca prowadzi lekcje jazdy konnej dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Intensywność lekcji dopasowana jest do możliwości każdego jeźdźca, a czujne oko doświadczonego instruktora pomaga szybko przyswoić tajniki, które kryją w sobie przejażdżki konne.

Kurs jazdy konnej z reguły poprzedzony jest ćwiczeniami na lonży, zapoznaniem się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, nauką postępowania z koniem oraz ćwiczeniami mającymi na celu wyrobienie odpowiednich nawyków.

Stajnia Książęca – mieszkańcy

Obecnie Stajnię Książęcą zamieszkuje 10 koni, w tym trzy koniki polskie. Zwierzęta są zrównoważone, spokojne, przyjaźnie nastawione i doświadczone w pracy z różnymi osobami. Świetnie spisują się podczas jazd szkoleniowych. Nieobce są im również przejażdżki bryczką oraz wycieczki konne w terenie. W zamkowym parku Petzolda znajduje się cmentarz koni. Zwierzęcy mieszkańcy Stajni Książęcej zgodnie z tradycją traktowani są z szacunkiem.

Rajd konny w dorzeczu Kwisy to niejedyna atrakcja, która czeka na odwiedzających Stajnię Książęcą. Funkcjonuje tutaj także szkółka jeździecka oraz klub jeździecki Brawura.