Wielkanocny Tygiel Smaków & Ale Pasztet! 2020


Wielkanocny Tygiel Smaków & Ale Pasztet! 2020 | 4-5.04.2020 | Zamek Kliczków

W dniach 4-5 kwietnia 2020 roku Fundacja Pro Culture Bono z siedzibą na Zamku w Kliczkowie organizować będzie wydarzenie pt. Wielkanocny Tygiel Smaków czyli Festiwal (nie tylko) kulinarnych tradycji i zwyczajów wielkopostnych i wielkanocnych. Podczas tego weekendu chcemy pokazać odwiedzającym gościom i turystom tradycje i zwyczaje związane z okresem Wielkiego Postu oraz świąt Wielkiej Nocy różnych grup etnicznych zamieszkujących tereny Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Szczególnie serdecznie zapraszamy do współpracy Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespoły Ludowe, które chciałyby uświetnić swoją obecnością naszą imprezę.


Chcesz wziąć udział w konkursie kulinarnym Ale Pasztet! 2020 – pliki do pobrania:


Przez dwa dni będziemy eksponować piękne palmy wielkanocne, przecudne pisanki oraz kosze wielkanocne. Smakować będziemy sezonowe wypieki- babki, mazury, sękacze i inne słodkości. Dla bardziej wytrawnego podniebienia do skosztowania będą pasztety- tradycyjne mięsne i warzywne- a także regionalne nalewki. Nawiązując do wieloletnich tradycji kulinarnego konkursu Ale Pasztet!, który zwyczajowo odbywał się w listopadzie, zaplanowaliśmy jego przyszłoroczną edycję właśnie w sobotę 4 kwietnia, bo przecież jak pasztet to Wielkanoc. Jak co roku oprócz oceniania konkursowych pasztetów, pierogów i nalewek, przeprowadzimy także konkurs kociołków- a więc dań jednogarnkowych, przygotowywanych w trakcie dnia na zamkowym dziedzińcu przez zgłoszone zespoły.


Oczywiście nie zabraknie wystawców jarmarcznych z szerokim wyborem regionalnych wyrobów tradycyjnego rzemiosła i tym podobnych. W trakcie dnia planujemy także występy zaprzyjaźnionych zespołów ludowych oraz wszystkich tych, którzy zechcą się zaprezentować ze swoim repertuarem. Odbędzie się także wystawa prac plastycznych dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Osiecznica.


Dla wszystkich przyjezdnych grup, które zechcą zademonstrować swoje lokalne tradycje zwyczaje wielkanocne lub wystawić się z tradycyjny rękodziełem przygotujemy okazjonalny poczęstunek. Dla grup, które przyjadą z oddali aby podzielić się z nami swoim folklorem (zaśpiewają, opowiedzą lub zatańczą) i zechcą zostać na oba dni udostępnimy nieodpłatnie pokoje na nocleg w Folwarku Książęcym - ilość miejsc ograniczona.


Podczas weekendu obecna będzie ekipa przygotowująca relację foto/video, która później zostanie udostępniona dla wszystkich zainteresowanych.


W celu potwierdzenia chęci udziału lub w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt
na adres e-mail: zamek@kliczkow.com.pl lub pod numerem telefonu: 600393260


Chcesz wraz z nami tworzyć atmosferę świąt – produkujesz własne wyroby spożywcze, ceramikę, ozdoby świąteczne i chciałbyś stać się naszym wystawcą?

Zapraszamy rzemieślników, rękodzielników, artystów, twórców i handlowców do wzięcia udziału w Wielkanocnym Tyglu Smaków w Zamku Kliczków i zaprezentowania oraz sprzedaży swoich wyrobów na terenie kompleksu parkowo-zamkowego w Kliczkowie.


Cena stoiska handlowego

PLN100


Wszelkie zgłoszenia prosimy wysyłać:

e-mail: zamek@kliczkow.com.plSerdecznie zapraszamy do Zamku Kliczków!

Ale Pasztet 2018
AlePasztet2018